Byhands
CZ EN

Rozhovor pro Family Star

Rozhovor pro Family Star

FAMILY STAR

BYHANDS

Andrea Flegrová

 Čepičky od zlatých ručiček

Nikdy se mi nelíbily tuctové výrobky, mám ráda barvy, zajímavé materiály, styly. Takže jsem svým holčičkám začala plést čepice.

Vychovávaly mě babička s prababičkou, které pořád štrikovaly a háčkovaly… Takže jsem se na ruční práce vrhla jako holka i já a hned se pustila do svetru. Samozřejmě jsem ho pletla na co nejtlustších jehlicích, aby mi hezky přibýval. Jedna babička dělala tehdy řeznici, takže měla dobré kontakty a sehnala mi krásnou, barevnou, mohérovou vlnu.

Každým dalším výrobkem jsem se zdokonalovala. Vzpomínám si, jak jsem udělala první obchod – kamarádka mě udyndala, abych jí prodala za pětistovku už notně obnošený ručně pletený svetřík.

Hodně jsem pletla, když jsem byla na mateřské s Andreou, ale protože se narodila v devadesátém roce a brzy bylo všechno k dostání, zase jsem toho nechala. Naplno jsem se na pletení vrhla až poté, co se narodila Frederika.

Nelíbí se mi, co chrlí průmysl, mám ráda originalitu a moje kamarádka Francouzka mne utvrdila v tom, že to, co tvořím, je pěkné. I žádané, protože mě často nějaká známá přemluví, abych jí nějakou tu čepici po malé dala.

A tak jsem si vytvořila vlastní značku s názvem „303 byhands“. Bydlíme totiž v ulici U Ručiček 303. Logo vyšlo z návrhů dětí v mateřské školce, ve které pracuji. Pletu po večerech, o víkendech…

Podnikat není snadné, rozjezd stojí dost peněz. Registrace značky, piktogramy, cedulky s velikostí, certifikace materiálu, dárkové krabice…Pár desítek tisíc už moje čepičky spolkly. Protože kolem všeho běhám a také vymýšlím modely, musela jsem začít najímat pletařky. Vypadá to jako pohoda, ale vezměte si, že chodím do práce, pak sednu do auta, sháním materiál, objíždím své pomocnice, musím je zaučit… A když byl sníh, občas jsem musela hodit na záda batoh a šlapat za některou z nich pěšky, protože bydlí v chatové oblasti a cesta byla neprůjezdná.

Ale práce mě moc těší. Právě teď se chystám na veletrh pro děti For Kids, od 12. do 15. dubna v Praze, na který jsem musela připravit dvě stovky čepic!

Je to moje první prezentace – a věřím, že bude skvělá.

Andrea Flegrová, 44
Andrea 22, Dominik 14, Frederika 4

Kdo mě v rozjezdu nejvíc podporuje?

Rozhodně manžel. Bezvýhradně. Bez jeho podpory bych se do ničeho takového nepustila. A starší dcera si navlékne čepici – a hned je o ni zájem, takže už mi jich pár prodala.

Kolik čepic se už narodilo?

Několik set. Mám na svém kontě asi sedmdesát modelů, čepice dětské i dámské.

Prožíváte kvůli podnikání bezesné noci?

Určitě. Když má člověk podnikání zkombinovat se třemi dětmi, zaměstnáním a ještě zaučovat pomocnice, tak to není snadné.

Ateliér BYHANDS

U Ručiček 303
252 81 Petrov
+420 604 707 351
flegrova@byhands.cz
Všechny fotografie vznikají ve spolupráci s ateliéry